Počet zobrazení stránky

středa 10. listopadu 2010

SOS

Může mi někdo poradit? 
Chtěla jsem přidat k novému záznamu fotky, ale nejde to a napsalo mi to:
"Jejda! Došlo vám místo. Kupte si další úložiště.
Fotky se ukládají do vašeho účtu Webových alb Picasa a započítávají se do vaší bezplatné kvóty 1 GB pro fotky. Další úložiště, které si zakoupíte, se dělí mezi Gmail, Webová alba Picasa a Dokumenty Google a připočítává se k vaší bezplatné kvótě..."

Prosím, poraďte - jak to děláte vy s fotkami, co používáte za systém - nebo co mám dělat,  jak koupit "další uložiště"?
Děkuji, děkuji, děkuji...

4 komentáře:

 1. Já si zatím úložiště nezaplnila, ale myslím, že se to dá vyřešit tím, že fotky začnete ukládat někam jinam - možná na Rajce.net? (S tím ještě nemám moc zkušeností, ale je to česká stránka a fotky se tam dají třídit do alb, což je lepší než ta anglická stránka, kterou používám já.) Tyhle stránky, kam se ukládají fotky, většinou mají nějakou fukci "dát na blog", vygeneruje se vám nějaký HTML kód, který si zkopírujete a vložíte do příspěvku v HTML editoru na Bloggeru. Takhle to dělám na svém českém blogu na blog.cz... Kdybyste potřebovala poradit s tím HTML, klidně se na mě obraťte - mám sice omezené znalosti, ale vkládat obrázky do příspěvků ještě nějak umím. :-)
  Teď experimentuji s vkládáním fotek z Rajčete, abych věděla, co to obnáší. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Hani, děkuji ti za radu, jen mám obavu, že jsem nějaká "zakletá", protože jsem zkusila z Rajce.net fotky sem dát, ale nedovolilo mi to, pořád to chce uhradit další kapacitu. Jinak jsem se byla podívat na tvůj blog - je moc krásný, moc - mám podobné zájmy a vkus. Ještě jednou děkuji za radu. Lada

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě mě napadá: dáváte sem snad ty fotky z Rajčete pomocí toho "formuláře", kterým byste normálně nahrávala fotky z počítače - když při tvorbě příspěvku kliknete na ikonku obrázku - jen akorát dáváte z internetu místo z počítače? Protože pokud ano, zřejmě se je Blogger pořád snaží z Rajčete kopírovat do vašeho úložiště na Bloggeru, kde nemáte místo.

  OdpovědětVymazat
 4. Ještě radši přehledně s obrázkem:

  http://imageshack.us/photo/my-images/8/bloggerjakvlozitobrazek.gif/

  Na červeně orámovanou ikonku neklikat; místo toho vkládat HTML kód v HTML editoru příspěvku, viz zelené orámování.

  Ten HTML kód na Rajčeti získáte kliknutím na "vložit na web" vpravo pod fotkou; vyskočí vám okénko, kde si na stupnici můžete vybrat velikost obrázku, jak se zobrazí na vašich stránkách, a pod ní je ten kód, který si zkopírujete.

  http://imageshack.us/photo/my-images/228/fotkazrajcete.png/

  Ten kód vypadá nějak takto složitě:

  < table style="width:auto; border-collapse: collapse;"> < tr>< td> < /a> < /td> < /tr> < tr> < td style="font-size:11px;color: #cc3300;"> < a target="_blank" < a href="http://www.rajce.net/f357044475" target="_blank"> < img src="http://www.rajce.net/f357044475/350px"/>style="float:right;" href="http://www.rajce.net/u411576"> marmota-b < /a> < a style="float: left; padding: 0 0 5px 15px; background: url(http://rajce.idnes.cz/img/rajce-net_16x16-transparent.png) no-repeat scroll 0 0;" target="_blank" href="http://rajce.idnes.cz"> < span>rajče.net< /span> < /a> < /td> < /tr> < /table>

  (Mezery jsem tam nasekala já, aby se to zobrazilo jako text a Blogger z toho nedělal opravdové HTML - takhle složité v komentářích nepovoluje.)

  Pak se to zobrazuje jako obrázek s odkazem na Rajče dole; když chcete obyčejný obrázek, který by vám ladil s blogem (ale pořád odkazoval na větší obrázek na Rajčeti), většinu toho můžete umazat a nechat jenom tu část, co vypadá takhle:

  < a href="http://www.rajce.net/f357044475" target="_blank"> < img src="http://www.rajce.net/f357044475/350px"/>

  Přičemž na konci je uvedená velikost obrázku (šířka nebo výška, podle orientace, aspoň jak jsem to pochopila) v pixelech (obrazových bodech). Tu můžete ještě ručně upravit, když chcete nějakou velikost, kterou vám Rajče nevygeneruje.

  Zní to dost děsivě složitě, ale jak člověk chytně ten grif, zas tak složité to myslím není (vzhledem k tomu, že jsem to vykoumala, i když všechno, co vím o HTML, jsem akorát postupně okoukala). Doufám, že to je to, v čem byl ten problém, a že vám tenhle příspěvek k něčemu bude... byla by škoda, kdyby váš krásný blog skončil (zvlášť když jsem ho zrovna objevila ;).

  OdpovědětVymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.