Počet zobrazení stránky

pátek 24. ledna 2014

Bílé a ...

... a šedivý pelichavý kocourek, který je zvyklý ležet všude a zanechávat po sobě spoustu černých a bílých chlupů - to je zaděláno na časté praní. Takže začalo povánoční praní a škrobení všech potahů a polštářků  a pokračovalo  žehlení a nakonec vrácení zpět na jedno křeslo: 
na druhé křeslo:
 


a na lavici:

Tím je vše opět připraveno jako voňavý pelíšek pro kocourka (do klasického vařeného škrobu přidávám levandulovou škrobenku, tu vůni mám moc ráda), což ihned využil:


 
Hezké lednové dny


10 komentářů:

 1. S tými chlpami, to mi je dôverne známe :-), Tie naše sa tiež radi vyvaľujú na stoličkách.
  J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janinko, srdečně tě zdravím. Jinak jsem původně omylem četla místo "chlpami" slovo "chlapami" a musím se tomu smát, protože konání obou je stejné: kocourek nebo mužský, po nich naškrobené bílé potahy dostávají pěkně zabrat. Pěknou neděli přeji. :-)

   Vymazat
 2. Milá Lada, práve som objavila tvoj blog je úžasný,si veľmi šikovná,klobúk dolu,tie čipkované a krajkované obličky sú nádherné.Prajem pekný víkend.
  Rena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Renátko, velmi mě potěšila tvá pochvala a budu ráda, když ke mně občas nakoukneš. Také přeji příjemnou neděli. :-)

   Vymazat
 3. Lado, vůbec se nedivím kocourkovi, že se mu v té nádheře tak líbí, už dříve jsem si všimla, jak máš vše sněhobílé, neměla bys tip v čem vyprat některé starší, zašlé kousky?
  Marcela

  OdpovědětVymazat
 4. Marcel, používám starou a lety osvědčenou metodu, kterou jsem slyšela i v TV od majitelky starožitnictví - prý tak ona ošetřuje i ty nejstarší textilní kousky. Nastrouhat do vody mýdlo - používám klasiku s jelenem - a dát vyvařit na kamna. Nechat vychladnout a pak vymáchat. Staré kousky velmi šetrně jen stlačit dlaněmi, ne mnout, ne ždímat... Jinak ty novější kousky, ze kterých mám všechny potahy, ty vyvářím v pračce a používám tabletky Denk mit (podle D-testu vyšel výborně). :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Takovou sněhobílou nádheru si u nás neumím představit.Když vlítnou do chalupy dva chupatí se zablácenýma nohama , tak to bych nic jinýho nedělala.než že bych prala ...a na špinavý oni si nelehnou, jedině na čistě vypraný !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaromilko, tohle může být u nás v bytě, kde žije jen domácí kocourek, tudíž čistý. Ale dívám se občas i na blogy ze severu Evropy (Norsko, Švédsko...) a tam mají bílé i u venkovských domů a mají i chlupaté rodinné mazlíky. Nevím, jak to dělají, ale na fotkách mají všechno krásně čisté. Pa. L.

   Vymazat
 6. Lado, moc děkuji, dnes vyrážím do města, tak se pokusím sehnat to mýdlo,
  Marcela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak dobře pořiď a napiš, zda se návod osvědčil. Pa L.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.