Počet zobrazení stránky

neděle 1. června 2014

Sobotní program

jsme měly trochu jiný, nežli obvykle ... Místo společných nákupů jsme odpoledne byly v   Repre v Mostě na speciálně populárně naučném programu u příležitosti 30. výročí založení Planetária v Mostě. Tyto panely nás naladily už ve vstupní hale
 
 
a pak jsme vylezly až do kupole planetária... Přednáška byla  moc krásná a řekly jsme si, že sem zajdeme častěji. Nakoukly jsme také do Divadla pod koulí
a v budoucnu sem na nějaké představení zajdeme. Bylo to krásné odpoledne, jen mne svíral smutek nad osudem té krásné budovy, která dříve žila bohatým uměleckým a zájmovým životem, fungovaly tu restaurace, vinárna, scházely se tu různé kroužky,  konaly se přednášky, kulturní akce, plesy, představení pražských divadel... Budova je architektonicky překrásná, bohatá a členitá, velmi citlivě zasazená do středu města a propojená s ostatními stavbami . Bohužel, dnes jí nechávají záměrně chátrat, pustnout a i vnější výzdobou jí dávají podřadný vzhled téměř vietnamské tržnice. Jistí negramotní, leč mocní  barbaři dokonce uvažují budovu zcela zbořit a místo ní postavit objekt samozřejmě především nákupního charakteru. Je to logické - vždyť mocipáni v jakékoli době vždy  potřebují, aby místo vzdělávání, kulturní zábavy a rozvíjení zájmů raději lidé bloumali jen po nákupech - vzdělaní lidé jsou vždy hůř ovladatelní, manipulovatelní. A navíc - Repre se nachází  uprostřed města, na lukrativním pozemku, takže - proč by ho nezbořili,  když podobní negramotní barbaři zlikvidovali celé královské město Most? Úmyslně budovu nechávají chátrat, aby pak musel být vystaven demoliční výměr? 
A tady pár snímků z předloňské zimy, kdy jsem tuto velkou a krásnou budovu také fotila, protože jsem poprve slyšela o její možné likvidaci:
Tady už je vidět, že budova je prázdná, vyklizená... pustá okna, vše opuštěné...
Kolem větší části budovy je bazén, dříve s vodotrysky a restaurací nad vodou...
Napojení lávkou na terasu u hotelu

No uznejte sami, že je to krásná budova...

Hodně pohody

2 komentáře:

 1. Krásna budova škoda by ju bolo zničiť.Tie zimné fotky sú nádherné.Ahoj.
  Rena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Reni, v zimě to vypadalo opravdu všechno moc hezky, tak čistě a uklidněně. Ona zima toho roku byla kouzelná, plná sněhu. Pa.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.