Počet zobrazení stránky

čtvrtek 14. srpna 2014

Kamna

Mám ráda věci, které slouží svému účelu dlouho,  dobře a není tedy  důvod je měnit. Před mnoha lety jsem podlehla šílenému vkusu rodiny a do svého zcela bílého bytu jsem  pořídila  kuchyňskou linku a troubu tmavě hnědé barvy  /viz tato stará přefocená  papírová fotka/, což jsem naštěstí později napravila strhnutím té hnědé fólie a natřením na bílo,
takže zůstala jen tmavá trouba. Perfektně slouží, ale... ale je  tmavá,  v horní kovové části  jsem v přemíře čistotnosti :-) trochu vydřela barvu a navíc - nejdou rozevřít dvířka, abych mohla pořádně vyčistit i jejich mezistěnu.
Tohle je také už starší fotografie, ale jinou s tou tmavou troubou už nemám.
Přišlo mi zbytečné měnit výborně fungující troubu, kterou nota bene používám jen velmi sporadicky - hlavně na vánoční cukroví nebo záviny. V poslední době častěji používám remosku, používali jsme ji už kdysi na chatě, je úspornější a  výborně se v ní peče. Tahle nová remoska má už teflonovou nádobu  na pečení koláčů, bábovek a mohu používat i nádoby ze staré remosky, hlavně na pečení masa.  Takže ...


 ... takže jsem koupila barvu ve spreji v odstínu hliník,  zakryla ostatní plochy papírem...

a  je hotovo.
Remosku ukládám právě do té trouby a zakrývá to bílá látka, kterou při používání trouby sundavám. 

Hodně pohody


4 komentáře:

 1. Milá Lada,tá hnedá kuchyňa sa mi k Tebe nejak nehodí,ale tá biela to bol veru skvelý výber a prerobila si ju parádne.A trúba po Tvojom zásahu vyzerá v bielej kuchynke úžasne.Tá biela farba sa mi k Tebe nejak viac hodí je taká jemná a tie Tvoje nádherné vecičky v tej bielej parádne vyniknú.Maj sa krásne.
  Rena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Reni, to je pravda - hnědá se ke mně zkrátka vůbec nehodí a k tomu všemu bílému byla jak pěst na oko. :-) Přeji ti hezký víkend a hodně pohody.

   Vymazat
 2. Ladi, jsi opravdu šikula :-)) Ta bílá té kuchyni sluší víc a ten cibulák se v ní krásně vyjímá :-)) Já si naštěstí koupila kuchyń (taky už je to moje třetí kuchyň) zrovna bílou, i troubu a zrovna teď jsem v ní upekla cuketovou buchtu a dodělávám zapečené cukety :-)) Ale moje babička ta dělala v remosce i to vánoční cukroví a svatební koláčky :-D Krásný víkend !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, tak to jsem zvědavá, až uvidím tvou kuchyn nafocenou a také ty dobroty, které právě pečeš. Potřebuji trochu inspirace jak interiéru, tak i kuchařské. Měj se moc hezky.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.