Počet zobrazení stránky

pátek 27. listopadu 2015

Kocourek

Dlouho jsem nepsala o kocourkovi - miláčkovi. Od jeho operace už uplynuly čtyři měsíce. Z kdysi více jak sedmi kil se za necelé dva měsíce jeho nemoci dostal na zoufalou váhu 3 kila 25 deka a do dneška přes veškerou péči přibral sotva  60 deka... Je hubený, lehoučký, když ho držím v náručí, lezou z něj žebra a při chůzi je vidět, jak se mu tělíčko pod kožíškem propadlo, je vidět každá kost a kožíšek na něm visí...


Snažím se, ale nejde to víc, kocourek je na tvrdé dietě - dostává jen jeden druh kapsiček, jeden druh konzerv (tu konzervičku nemá vůbec rád) a jeden druh granulek přímo od veterinářky. Jsou dny, kdy mu to jídlo vůbec už nechutná a vůbec s tomu nedivím - při představě, že bych jedla stále jen dva - tři druhy potravin, mne udivuje, že vůbec to ještě jí. Denně dostává kapátkem Smectu (když jsem jeden den zapomněla, tak se to hned negativně projevilo), Enerozoo gel (detoxikace, likvidace patogenních bakterií, mírnění průjmů a alergických reakcí) a Probican (prevence gastrotestinálních a střevních poruch atd.). Konkrétně Smecta je lék i pro lidi, proto je ochucený  a chápu, že to kocourkovi nejede - i mně je už z té divné vůně nedobře. Uhýbá hlavičkou a zprvu, než jsem přišla na to, jak mu lék podávat, byly všude po bytě béžové kapky, jak se kocourek bránil. Teď už ho až po hlavičku zabalím do velkého ručníku, podržím mu zadní tlapičky u sebe a on se nemůže úplně bránit, takže většinu rozpuštěného léku do něj dostanu a z ručníku vyperu. 

A takový macíček to býval před nemocí:Jsem ale moc šťastná, že se takhle drží, i když jsou dny, kdy půlku jeho jídla vyhazuji, protože nejí. Zkrátka, je to takový můj miloučký kožíšek. I přes jeho nemoc a věk přibližně 75 kočičích let pevně věřím, že tu s námi bude ještě hodně dlouho. 
Mějte se moc hezky, hodně pohody v předvánočním čase.


10 komentářů:

 1. Lado, je dobře, že se z toho kocourek takto dostal... je to určitě bojovník ... holt bude brouček na dietě ...
  Tak ať se vám daří. Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, moc děkujeme a ten chlupatý bambula je opravdu bojovník, tak věřím, že bude všechno dobré. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 2. To je vážně statečný kocourek a ty jsi úžasná, že mu poskytuješ, tak dokonalou péči :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, však za těch 14 let je kocourek čtyřnohý člen rodiny, je to prostě miláček. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. :-) Inu, je to s ním jako se všemi mužskými - jak to trefně popsala kdysi Věra Chytilová. :-) Přeji krásné předvánoční dny.

   Vymazat
 4. Držím kocourkovi i tobě palce. Člověku to rve srdce, když se dívá na nemocné zvířátko, ale když jde něco udělat, udělá vše. I to vpravení léků je obtížné, těžko se může zvířátku domluvit, že je to pro jeho dobro. Jste oba stateční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně tak, jak píšeš. Nedávno jsem se přistihla, že se chovám úplně neskutečně - když kocourek nechtěl jíst, tak jsem si klekla vedle něj a říkala: že ti to sním... je to móóc dobré, sním ti to všechno...:-)))

   Vymazat
 5. Ladunko to je bojovník ♥ a ty jsi jeho úžasná a skvělá kočičí maminka ♥ Stále je to velký krasavec...Mějte se oba moc moc hezky ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martinko, však to znáš, jak je to s našimi čtyřnohými miláčky - jsou to zlatíčka a uděláme pro ně vše, co je v našich silách. Přeji ti krásné předvánoční dny.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.