Počet zobrazení stránky

čtvrtek 11. února 2016

Drbadlo

Máme nové drbadlo... tedy ne drbadlo, ale škrábadlo  a nemáme ho my, ale kocourek, protože já - na rozdíl od něj - si umím své drápky stříhat sama.
Jen co jsem to škrábadlo otřela, hned se s ním kocourek skamarádil. Je na škrábadla zvyklý  od dětství, v lodžii má dvě stará. Původně obě byla také se sisálovými provazy, dvakrát jsem ty provazy převinovala, jak byla rozdrbaná a nakonec, podle zkušeností známých, jsem je nahradila kobercem. To se ale kocourkovi moc nelíbí, raději chodil škrábat papírovou krabici nebo dřevěná křesla, takže obě škrábadla v lodžii slouží kocourkovi hlavně jako místo k sezení či ležení, když pozoruje ruch na ulici nebo jako místo ke spánku, když chce mít od všech pokoj...

Takže bylo jasné, že domů přijde škrábadlo třetí. Kocourkovi se  líbí, podrobil ho zevrubné prohlídce a byl očividně spokojený:Hodně pohody

11 komentářů:

 1. To se nedivím, že ho musel pořádně prozkoumat :-)) Naše kočky chodí ven, ale není to moc platné, škrábou o křeslo, o boty...nevím jestli by škrábadlo pomohlo...Krásný večer, Ladi :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, tak boty zatím unikly pozornosti toho mého chlupáče... těm jen zvědavě očichává podrážky, když se vrátím zvenku a podle toho se asi dohaduje, kde všude jsem se toulala.:-) Dřív škrábal i tapety, ale teď /naštěstí/ je už opomíjí. Měj se krásně.

   Vymazat
 2. Ahoj kočičí mámo !
  Prokazatelně to kocourka zaujalo !
  Tom si brousí o bednu( stoleček), ale přesto mu drápy zarůstají, když jde , tak klape, jako by byl okutý. Musíme jít na kočičí manikůru. Nebo pedikůru ? :-)
  Vašemu kocourkovi nezarůstají drápy ?
  ahoj Jarmila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarmil, ahoj - tak mému kocourkovi drápky nezarůstají, chodíme na drápkokůru či tlapkokůru (nadhodila jsi téma, které stojí za vědecké propracování) :-) dost často, přesto si vypomáhá dřevěnými křesly a škrábadlem a já mívám pořádné krvavé škrábance, když ho láduji léky. To klapání ... jsi si jistá, že opravdu Tom nemá podkůvky? :-) Měj se krásně.

   Vymazat
 3. Lado, to se kocourek má, drábky mají hned zábavu... ten náš, jak víš, chodí ven, tak si je někde nabrousí, teda jednu pacinku, druhou nemá... ani nevím jak to dělá s jednou..
  Mějte se oba hezky. Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Váš kocourek musí být moc a moc šikovný, když chodí ven, nebojí se a ještě si s drápky poradí i bez jedné tlapičky, Jarko. Pošimrej ho za oušky a dej mu nějakou jeho nejoblíbenější dobrůtku jako pozdrav od mého Mišutky. Hodně pohody.

   Vymazat
  2. Lado, jsi hodná....děkujem moc za pozdravy... každé ráno je na studni a už čeká, aby šel dovnitř napapal se pochoval a jde vedle do pokoje a tam se prospí i půl dne.
   Dneska zatím nepřišel ... jsou to někdy nervy ... ale je únor.. kočičky mají své období .... loni mi jedna paní řekla, že se mu tady všechna koťata podobají ... ten kdyby jí rozuměl, tak by se nosil jako páv..
   Zdravíme vás. Jarka

   Vymazat
  3. .. uf ...už je doma a spí tady na parapetu ...

   Vymazat
  4. Jarko, já bych se o něj také moc bála a asi bych ho nepouštěla na toulky, i když vím, že bych ho ochudila o spoustu jeho životních radostí a svět o hodně jeho potomků...:-). Měj se krásně.

   Vymazat
 4. Jé, kocourek má stejný škrabadlo jako moji chlupáči.Ať mu slouží k spokojenosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jak je to u vašich chlupáčků, ale ten můj zlikviduje ten provázek za pár týdnů..:-) Přeji hodně pohody.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.