Počet zobrazení stránky

úterý 16. května 2017

13 komnat první republiky...

Včera jsme s kamarádkou Evou měly den plný kultury v Praze. Nejdříve jsme navštívily Tančící dům, kde  výstava "13 komnat první republiky"

představuje Československo v letech 1918 - 1938. Originální exponáty se týkají třinácti okruhů dobové tvorby, například módy, filmové, divadelní, výtvarné a nábytkové tvorby, hraček, loutek, tisku,  sportu...


Mně osobně nejvíce zaujaly originální modely z módního salónu Hanny Podolské ze sbírek Marie Létalové. Na takové krásné šaty bych se dokázala koukat a studovat každý jejich steh celé hodiny (sklo vitrín, tma v místnostech a blesk foťáku udělaly, bohužel, své). Nejkrásnější jsou ty poslední černé šaty, pošité korálky:

Součástí výstavy je také originální nábytek  Emmy Destinové z jejího zámku ve Stráži nad Nežárkou (ta socha pěvkyně je zapůjčena z muzea voskových figur):

Jako obvykle jsme vyjely výtahem na střechu a spolu s mnoha cizinci jsme se kochali krásou Prahy: Z Tančícího domu jsme se vypravily do Hudebního divadla v Karlíně, 

na operu Guiseppa Verdiho Nabucco a bylo to moc moc  krásné -  vynikající pěvecké i hudební výkony (zejména Abigail v podání Jordanky Derilovy byla úžasná).  
Byl to nádherný den, plný pohody, klidu, krásných zážitků i setkání s milými lidmi. 

Hodně pohody  


2 komentáře:

 1. Lado, výstava musela být úžasná, už název zní hezky a lákavě ... a Nabucco je beze slov ..
  Musely jste mít opravdu parádní den.
  Měj se krásně. Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výstava je hezká a vůbec to byl krásný výlet za kulturou. Měj se moc hezky, Jarko.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.