Počet zobrazení stránky

sobota 10. června 2017

Jak jsme slavily...

Netroufám si ani napsat, kolik let se tři kamarádky scházíme každou sobotu, projdeme se po nákupech a pak se usadíme u jedné z nás na kávě a něčem dobrém k ní. Společně také slavíme narozeniny a Vánoce, občas uskutečníme nějaký výlet nebo kulturní akci a říkáme si, že tyhle "holčičí chvíle a oslavy" jsou pro nás vždycky pohodové, klidné, uvolněné a těšíváme se na ně. V květnu byla narozeninová oslava u mne, takže opět vítaný důvod využít anglický servis.
Talíře a skleničky jsou ještě prázdné - teplé  jídlo a studený sekt čekají na příchod hostů, jen ovoce a pečivo už  je připravené. V posledních letech bývá v květnu už velké vedro, které já nemám vůbec ráda a dost mi  to jakožto hostitelce kazí radost  - hosté v tom teplu nemají velkou chuť k jídlu...

Talířky ještě bez předkrmu...
... a tady už s předkrmem...Tenhle medovník jsme spořádali dva dny předtím s rodinou,

tak kamarádkám jsem upekla trochu menší (každá hlásáme, že "sladké nemůžu, musím hlídat váhu") - je na stole schovaný vzadu...
Ráda peču sladké dobroty, medovník, bezé roládu, mraky, makové buchty a jiné, jen nějak ubývá konzumentů.  Móda štíhlosti až hubenosti si vyžaduje jiný druh stravování. :-)
Krásně se nám sedělo a povídalo...jen ten čas kdyby tak neletěl.

Hodně pohody


6 komentářů:

 1. Je super mít skvělé přátele, krásný servis a určitě i mňamky byly výtečné. Něco podobného mě čeká příští týden, i když ve větším počtu. Měj se krásně Margita

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyla jsem tu týden, tak jen doufám, že jsi tu svou větší akci zvládla. A mít pár dobrých přátel je dar, kterého si musíme vážit. Měj se krásně.

   Vymazat
 2. Ladi,
  Vaše holčičí chvíle a vše - co k tomu podnikáte- to je tak hezké mít kolem sebe takové kamarádky!!
  Ovšem Tvůj stůl vypadá báječně!! byly to určitě moc prima chvilky, když už bylo prostřeno a na Tvém krásném porcelánu!!
  Moc hezky jsi to napsala, že moda vyžaduje jiný druh stravování....:o)))
  Asi vůbec nejsem v tomto směru moderní !!! :o))) Také moc ráda peču...
  přeji hezký víkend, tak do 25 stupňů s lehkým vánkem
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarko, tak nejsi sama, kdo úplně nepodlehl nové stravovací módě. :-) Teď jsem na dovolené si dopřávala samé nezdravé jídlo - třeba kachnu se zelím a knedlíkem a vůbec jsem neměla výčitky svědomí. :-))) Pravda je, že jedna kamarádka před rokem zahájila zdravé stravování a zhubla neskutečnou váhu, takže nás to trochu drží. A počasí jsi mi přála dokonalé - na Šumavě bylo nádherně a po ránu skvěle chladno. Měj se hezky.

   Vymazat
 3. Lado, kamarádství je nádherná věc a je moc fajn, že se takto scházíte. Pohoštění jsi připravila dobroučké a ten porcelán je nádherný. Užívejte si ty chvíle.
  Měj se hezky. Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarko, s Tebou a ostatními tady si připadám také jako v milém přátelství, vážím si toho a je to moc milé. Měj se krásně.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.