Počet zobrazení stránky

neděle 4. června 2017

Kraslice nejen o Velikonocích

Blízko Ploskovic je jedna moc hezká obec - Libotenice. První zmínka o ní je v konfirmační listině Přemysla Otakara I. z roku 1226 - je zde připomínáno, že již král Vladislav I. daroval část obce i s přívozem přes Labe doksanskému klášteru.  Dva živly - voda z  často rozvodněného Labe a oheň ve formě ničivých požárů krutě obec v minulosti potrápily, povodně zde ničily i v letech 2002, 2006 a 2013. Obec žije bohatým životem a my jeli navštívit Galerii Kraslic,  kde sídlí Asociace malířů a malířek kraslic. K duchovním zakladatelům Asociace patřil pan Miroslav Kubišta (1926 - 2003), který učil děti malování kraslic a pro velký zájem o tuto činnost pro ni obec vyčlenila prostory. V současnosti Asociace sídlí v bývalé hájovně a je označována jako Galerie Kraslic - podívejte se na tu nádheru, kterou dokážou vytvořit šikovné ruce dětí i dospělých:

Ty krásné kraslice, zdobené různými výtvarnými technikami, musí obdivovat každý - některé musí být snad vytvářeny za pomocí pinzety a lupy, z jak miniaturních dílečků jsou zdobené a to, že jsou kraslice doplněny nádhernými výrobky z šustí, jen zvyšuje obdiv k šikovnosti jejich autorů.
Rozhodně Galerie Kraslic v Libotenicích u Litoměřic stojí za návštěvu nejen o Velikonocích.
Hodně pohody

2 komentáře:

 1. Nádhera po celý rok,nejen o Velikonocích :-)
  Hezkou neděli. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych ale raději mohla mít Vánoce celý rok, nejen o Vánocích.:-) Měj se krásně a užívej si svou kouzelnou princezničku...

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.