Počet zobrazení stránky

čtvrtek 27. července 2017

Nejlepší svačina

Zjistila jsem, že jsem těžký závislák...  na kysané smetaně, borůvkách, meruňkách, skořici... Mám je ráda každé zvlášť i všelijak smíchané dohromady a jím je snad denně. Dneska jsem koupila první letošní borůvky a spolu s kysanou smetanou to byla výtečná svačina:


Na chatě v horách  jsem borůvky moc ráda sbírala -  pěkně ručně, žádné barbarské hřebeny. Připomínalo mi to dětství, kdy jsme s tatínkem chodili na borůvky a maminka pak z nich pekla výtečné koláče. Od doby, kdy jsem hory opustila, jsem na borůvkách nebyla a tak si nenechávám ujít možnost je koupit na trhu. Už jich mám několik sáčků zmražených a také zavařené, aby bylo "na potom"...
Hodně pohody 

6 komentářů:

 1. Zajímavá kombinace .... Když jsme byli malí, tak jenom se šlehajdou :-)
  Hezke letní dny. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S přibývajícími lety a kily jsem zaměnila šlehačku za kysanou smetanu - poloviční příděl tuku...:-) Měj se krásně.

   Vymazat
 2. I já mám borůvky spojené s dětstviim , my chodili s dědou a babička pak dělala vdolky , mňaaaam!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejně je to zajímavé - nejlíp všem chutnalo u maminky nebo babičky a celý život na to vzpomínáme. :-) Měj se krásně.

   Vymazat
 3. Jsi můj člověk. Zkoušela jsem na jogurtech, až jsem se zamilovala do kysané smetany a mohu ji s čímkoliv. Také jsme chodívali s rodiči na borůvky,ale jako puberťáky nás to nebavilo, tak nám rodiče dávali za každý ctvrlitracek 50 haléřů.Ale nějak se tu borůvky ztratily. Jezdívali jsme i na Radhošť, kde byly později, ale zase obrovské.Dneska je tam sběr zakázaný. Nyní mi na zahrádce zrají kanadské, ale to není úplně ono. Nenáviděla jsem lidí, co chodili na borůvky s hřebeny. Tak ti přeji dobrou chuť. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Sváča vypadá náramně - stejně jako celý stůl. Uvažuju, jak dlouho by asi u nás v rodině vydržel :-D

  OdpovědětVymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.