Počet zobrazení stránky

úterý 4. července 2017

Šiju...

První kytičky levandule už uschly, tak byl čas je zabalit, aby jejich suché květy nepadaly. Gumička po usušení byla vyměněná za bílou bavlnku a celé kytičky levandule mohly jít do ušitých pytlíčků - jsou průhledné a kytička v nich je krásně vidět:

 Usušená levandule zbavená stonků se hodí do polštářků - snažím se, aby každý pytlíček a polštářek byl jiný:


Další levandule se suší a nemůžu se dočkat, až ji budu moci dát do dalších polštářků, které už připravuji. Tyhle levandulové dárečky připravuji už hodně let a letos poprvé jsem při práci s usušenou levandulí jsem začala kašlat a kýchat. Snad to je z výkyvů počasí  ne alergická reakce...

Hodně pohody

6 komentářů:

 1. Ladi, krásně jsi levanduli zpracovala :-) Pytlíčky jsou krásné a dárečky se hodí :-) Srdíčka se ti taky moc povedla :-) Alergii bych ti nepřála, snad je to jen z počasí :-)) Krásné sváteční dny :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, to šití má i výhodu v tom, že mi z mých "nakřečkovaných" zásob zmizí zase nějaké krajky a látky. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 2. Ladi. Šiješ krásně..aaach..je to něžné
  A vůně je asi u šití hooodně koncentrovaná...
  ten jakoby čtvercový největší, na ten tady hledím, ten je!!♥
  Měj se moc hezky
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarko, moc děkuji a nejen ten čtvercový ti je k dispozici, jen mít adresu... Měj se krásně.

   Vymazat
 3. Lado, polštářky a pytlíčky jsou nádherné. Ten průsvitný materiál je co? Vypadá tak krásně jemně a s krajkou je vše jako z cukru. Krásné dárečky a ještě i voní. Moc ti přeji, aby to nebyla alergie. Já alergická zatím na nic nejsem, ale když čistím a sklízím třeba větší množství máty a nebo i libečku, tak ty silice přece jen mohou trochu dráždit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To průsvitné jsou zbytky z různých záclon - šiju z toho nákupní tašky nebo tyhle pytlíčky na levanduli. :-) Mám ve zvyku všechno využít a v kombinaci s krajkami se to docela hodí. A vypadá to, že alergie to nebude, spíš jen podráždění, jak píšeš. Měj se moc hezky.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.