Počet zobrazení stránky

neděle 27. srpna 2017

Večeře

Kdysi jsem viděla Halinu Pawlovskou dělat plněné papriky a od té doby čas od času je připravuji "téměř" podle jejího receptu... Ty uvozovky jsou namístě, protože v podstatě je plním tím, co doma najdu, ale musí tam být to nejdůležitější - balkánský sýr, česnek, kysaná smetana. Dneska jsem na olivovém oleji osmažila na cibulce červenou papriku, která zbyla z výroby kečupu, po vychladnutí jsem to smíchala s balkánským sýrem, česnekem, kysanou smetanou


 a naplnila touto směsí vyčištěné bílé papriky:

 Pak se přiklopí zpět odkrojené konce (musela jsem zkrátit stopky, papriky by se mi nevešly do remosky), pokapají olivovým olejem a dají péct asi na 35 - 40 minut:
Na obrázku už jsou upečené, bylo jich pět  a je vidět, že už jedna chybí... prostě jsem neodolala... můžu je jíst teplé i studené.Hodně pohody

6 komentářů:

 1. Lado, ten recept vypadá móóóc zajímavě.. ňam !
  Zdravím tě, teď už bude více času na počítač. Měj se fajn. Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud máš, Jarko, ráda papriky, tak je to opravdu dobré. A také mám letošní léto takové rozběhané, teď se ještě chystám do Českého Švýcarska. Měj se krásně.

   Vymazat
 2. Ladi, no to vypadá moc dobře :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Neznám, dělám klasiku, ale asi by to stálo za pokus 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klasika je sice klasika, ale občas se mi přinatrefí, že se mi nesejdou papriky s mletým masem, tak pak se tohle dost hodí. Měj se hezky.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.