Počet zobrazení stránky

neděle 2. ledna 2022

Louskáček

Louskáček je nejen hudební a baletní pohádka  Petra Iljiče Čajkovského na motivy E. T. A. Hoffmanna, ale také tradiční dřevěná figurka vojáčka, který umí louskat ořechy.  Máme doma  dva, jsou dost velcí a urostlí, vyrukují  na stráž vždy v období Vánoc a velmi pilně  chrání  naše   Vánoce - ty s Ježíškem. 


Letos brání i tyto Ladovy České Vánoce...


Někdy si přeji, aby figurky bránily nejen  české Vánoce, ale i něco víc -  ztrácející se  rozum, cit, slušnost, lidskost...

Hodně pohody 6 komentářů:

 1. Lado, zdravím. Louskáčka mám moc ráda - balet i figurku. Připojuji se k Tvému přání... Hezký nový rok přeje Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, o vánočních svátcích jsem v tv shlédla moc povedený pořad právě o zachovávání tradic u nás i jinde a týkal se i Vánoc. Měj se krásně.

   Vymazat
 2. Mám jednoho taky doma. A Ladovy Vánoce jsem letos koupila mamce.
  Hezký rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem ty "Ladovky" dostala a považuji je za super dárek právě v dobách, kdy rozum velí "nekupuj zbytečnosti jen proto, aby se dal dárek". Hodně pohody.

   Vymazat
 3. Balet je to krásný.. Ovšem postavičky miod dětství přijdou trošku děsivé.. Když zvládnou drtit zuby ořechy, co ještě tajně po nocích okusují? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ony vůbec ty staré pohádky jsou doost drsné, to platí o těch bratří Grimmů stejně jako ty neupravené od našich klasiků včetně Boženy Němcové. A když to ještě natočí nebo zahrají přímo naturalisticky, to je pak opravdu děsivé. Hodně pohody.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.