Počet zobrazení stránky

čtvrtek 20. ledna 2022

Rychlostí blesku...

 přidávám tento příspěvek. Dnes jsem byla v Praze, šla asi v jedenáct hodin Celetnou  ulicí a mířila k podloubí u Prašné brány.  Chtěla jsem totiž fotit tu sprejerskou ošklivost v podloubí, kde jsem v dobách vysokoškolských studií koukávala třeba v takové prodejničce na modely vláčku a jiné hračky ...


Najednou se udělala tma.  Docela děsivá tma. Bylo mi divné, proč se mi v záběru zastavila nějaká paní a nehnula se z místa. Podívala jsem se směrem k ní a strnula - v těch několika vteřinách, kdy jsem vstoupila do krytého prostoru, se venku strhla neskutečná chumelenice, nádherná, vítr hnal velké vločky sněhu a věřte nebo ne, ve třech - čtyřech minutách bylo bílo... 


Vyfotila jsem ze sucha podloubí  Prašnou bránu a auta v Celetné - snad ta chumelenice je z fotek znát. Ta fotka Prašné brány se mi líbí,  přijde mi taková trošku Schikanederovská... a obrazy Jakuba Schikanedera mám moc ráda.

 Pak jsem si narazila  čepici, kterou jsem měla v tašce a doběhla  celá zasněžená po kluzkém chodníku do Obecního domu na kávu. A když jsem kávu dopila a vyšla ven, svítilo slunce a po sněhu ani památky, jen loužičky a mokré chodníky. 
Úžasný zvrat počasí... a musím se přiznat, že taková chumelenice je moje počasí, v takovém se ráda toulám (jen mi nesmí klouzat boty), slunce  nemusím. 

Hodně pohody


 8 komentářů:

 1. Já slunce mám ráda a myslím, že docela dost, chumelenici sleduji ráda z okna :-). I když újmu na zdraví nemám, když mne venku zastihne. Fotka Prašné brány se mi líbí moc.
  Klidnou neděli !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to na tom světe dobře rozdělené - každý má rád něco jiného a v posledních letech občas se podaří, že i těm zimomilcům se ukáže špetka sněhu. Měj se krásně.

   Vymazat
 2. Také mám slunce ráda (jako Hanka) a moc, ale ani chumelenice mi nevadí. Vadí mi to bláto a břečka. Ve čtvrtek jsem zažila to samé, seděla jsem v autě na parkovišti a během pár minut jsem z něj neviděla na krok. A ještě zahřmělo. Ale sníh pak držel. :o)
  Lado, přeji hezký týden. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, zahřmělo. Závidím všem, kteří mají chvíli sníh a je pravda, že také břečku nemám ráda. Přeji hezký víkend, Dášo.

   Vymazat
 3. Pěkný, moc pěkný, já tuto huhlavu sledovala naštěstí z teplíčka, ale i přes okno to bylo fascinující, jak se měnilo světlo v krajině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásné slovo - huhlava. Příroda je úžasná a vždycky dovede překvapit. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 4. Moc krásný a neopakovatelný zážitek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, takové chvíle jsou nezapomenutelné. Měj se hezky.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.