Počet zobrazení stránky

pátek 28. ledna 2022

Není prodejna jako prodejna...

Kdysi před lety jsme spolu s Klubem Za starou Prahu a  všemi soudnými lidmi protestovali proti úmyslu zbořit historický, plně funkční pozdně kubistický a  novoklasicistní dům na Václavském náměstí 


a nahradit ho skleněným... V první dny po otevření toho nového stály na laciné zboží dlouhé fronty na košíky  venku (souviselo to jistě i s opatřeními omezení počtu zákazníků kvůli covidu), tak jsem se šla ve čtvrtek podívat, jakou krásou oplývá ta nová stavba, Přiznám se, že od okamžiku, kdy jsem uviděla strop prodejny, jsem nebyla schopná vnímat vystavené zboží z obavy, že na mne může každou chvíli spadnout kus železa:
Je to věc názoru každého z nás, mně osobně je toho historického domu neskutečně líto a myslím si, že je nebezpečné vybíjet si své tvůrčí ambice tím, že zničím funkční dílo někoho jiného. To za chvíli by mohl nějaký sprejer vynutit realizovat se na freskách Michelangela. Ještě pořád jsou tu volné plochy a volné zdi...ale kdo má peníze, ten si může dovolit všechno a zaplatí si vždy argumenty.  Smutné je, že tolik let se dařilo zkázu odsunout, až nakonec rozsudek o zbourání tehdy  podepsala ve funkci končící ministryně...

Vzpomněla jsem si jak jsem nedávno sháněla takovou vodu spořící kuželku k vodovodní baterii a navštívila jednu prodejnu firmy OBEX v Mostě. Tady jsem také nevycházela z údivu. Tak bohatě zásobenou prodejnou vším, co můžete v domácnosti potřebovat a hlavně tak vkusně upravenou byla úplná radost procházet.V nevelkém objektu v přízemí se najde vše od železářského zboží, v patře je pak ten ráj pro hospodyně.

 Našla jsem hodně věcí, které by se mi líbily nebo hodily domů a určitě prodejnu navštívím znovu, protože tak široká nabídka zboží všeho druhu, ale hlavně potřebného, přístup i znalosti obou paní byly vážně fajn. V jedné prodejně najdete od kuchyňských potřeb přes nářadí po krásné dárkové zboží. Viděla jsem tu kolena ke krbovým kamnům,  vodoinstalační materiál, prostě spousty zboží, ale také nádherný porcelán zn. Thun, zboží společnosti Matějovský ... Zkrátka se můžete prodejnou toulat od regálu k regálu a určitě v každém najdete něco, co vlastně potřebujete. 

Hodně pohody
8 komentářů:

 1. Lado, zdravím. V takové krásné prodejně bych si to užila, to mám ráda. Škoda,že u nás taková není. U nás, když se uvolní nějaký obchod, hned ho obsadí Vietnamci. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, také mne bere čert, když jeden objekt mění co půl rok majitele a sortiment - ovšem, předchází tomu rozsáhlé stavební úpravy, které zničí to, co tam udělal předcházející prodejce. Vietnamci u nás mají většinu potravinářských obchodů, ovšem přesněji řečeno - smíšeného zboží, protože vedle potravin obvykle se najde široký sortiment všeho ostatního zboží.

   Vymazat
 2. Vnitřní P. se mi taky nelíbí. Ani zboží mě neoslovilo. V té druhé bych si vybrala .Hezký týden přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, u zboží se mi zdálo, že kvalita odpovídá těm relativně nízkým cenám. Hezký víkend.

   Vymazat
 3. Teda to jsi mě doslova s tou Prahou vyrazila dech,tam být,tak upaluju rychlostí blesku. Ano OBEX je super prodejna musím tam zajít,chtěla jsem minulý týden ale měla jsem rozkapané očíčka,tak jsem raději jela domů...Mě se tam líbí více než v ORIONU v CENTRÁLU...přeji hezké dníky pa...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miluško, a zboží mi připomíná dovoz z Číny nebo z vietnamské tržnice. Viděla jsem, že očka už zase dobře slouží. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 4. 1. ty pražský úpravy jsou divný !
  2. krámu s takovým sortimentem říká pan L. : BIČE A JINÉ LAHŮDKY (J Werich- Fimfárum- Splněný sen)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaromilo, teď jsi mi připomněla, že Fimfárum jsem už dlouho nečetla, takže ho dávám na noční stolek. Je toho tolik, co bych si chtěla-měla znovu přečíst, ráda se vracím k těm svým knižním oblíbencům. Měj se hezky.

   Vymazat

Vážím si každého vašeho komentáře a děkuji za ně.